Warszawa – top 5 atrakcji

Warszawa, czyli stolica i największe miasto Polski, a zarazem bogactwo zabytków, muzeów, zielonych parków i przeróżnych wydarzeń kulturalnych. Stanowczo mówimy – to miasto ma jedyny w swoim rodzaju klimat i kryje wiele fantastycznych miejsc. Co warto zobaczyć w Warszawie? Dzisiaj opowiemy o naszych top 5 miejscach!

#1 Pałac Kultury i Nauki

Tego miejsca nie mogłoby zabraknąć na liście. Ale to, co my polecamy najbardziej, to rozpoczęcie przygody z samej góry pałacu, czyli tarasu widokowego znanego pod nazwą “Trzydziestka”. To właśnie stąd mamy możliwość obejrzeć jednocześnie najważniejsze atrakcje miasta: Traktat Królewski, Pragę, starówkę, centrum biznesowe na zachodzie, osiedla mieszkaniowe powstałe na terenach dawnego getta, czy pozostałości XIX-wiecznych zabudować na południu.

#2 Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej

Znajdziesz go na Powiślu. Wstęp na taras jest zupełnie darmowy, a sam park o powierzchni niemal hektara jest naszym zdaniem jedną z najciekawszych atrakcji Warszawy. Bibliotekę pokochali nie tylko studenci, którzy z niej korzystają, ale również fani pięknej architektury.
Otaczająca Bibliotekę dzielnica Powiśle, stała się centrum młodej Warszawy.

#3 Pałac w Wilanowie

Jest do dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego, aktualnie pełniąca rolę muzeum. Wspaniały styl barokowy i przepiękne ogrody, to dla wielu wizytówka Warszawy!

Najgoręcej polecamy jednak odwiedzenie tego miejsca zimą, gdy ogrody rozbłyskają falą światełek pod nazwą “Królewski Ogród Światła w Wilanowie”. Czuć wtedy prawdziwą magię!

#4 Centrum Nauki Kopernik

Otwarte w 2010 roku muzeum, to idealne połączenie wystawy tradycyjnej i nowoczesnego laboratorium, w którym znajdziesz aż 6 interaktywnych wystaw stałych oraz dodatkowe wystawy  czasowe, a także laboratoria edukacyjne i nasze ulubione – planetarium, gdzie poza niebem zobaczysz również filmy edukacyjne, które zaciekawią oglądających w każdym wieku.

#5 Park Fontann

Jest to kompleks czterech fontann na terenie Podzamcza, które rozbłyskają ferią kolorowych świateł od maja, aż po wrzesień w godzinach wieczornych (od około 21:00). Pokazy te trwają około 30 minut, a za wspaniałe wrażenia odpowiadają lasery i reflektory LED. Polecamy spacer tą okolicą, gdy tylko się ściemni.

Co powiesz na kolejne top 5? Jakie atrakcje Twoim zdaniem powinny się tu znaleźć?

Przewiń do góry