Tokio co zwiedzić?

Dziś chciałbym opisać najdalszą podróż jaka Cię czeka ze mną na pokładzie. Zapnij pasy bo zaczynamy jak zawsze od kilku faktów historycznych!

– Tokio jest stolicą Japonii
– Do 1868 roku miasto nazywało się Edo
– Liczba ludności szacowana jest na blisko 14 milionów mieszkańców
– Średnia temperatura w sierpniu wynosi 27.3 °C. Najniższa średnia temperatura w roku występuje w styczniu i wynosi ok. 5.1 °C.

Na wstępie chciałbym dodać jeszcze kilka słów o samym locie i dokumentach, które należy wypełnić.
W obrębie aglomeracji tokijskiej funkcjonują dwa międzynarodowe porty lotnicze: lotnisko Haneda oraz lotnisko Narita.
Lot może trwać w zależności od połączenia od 10 do 14 godzin.
Na pokładzie samolotu hostessy wręczą nam do wypełnienia dwa wnioski:
Landing card czyli karty informacyjne. Wypisz kartę wyraźnie (najlepiej drukowanymi literami) dane jakie będą Ci potrzebne to numer lotu, numer paszportu i adres miejsca w którym planujesz się zatrzymać.
Deklaracja celna – czyli nic innego jak spis przedmiotów, które masz w swoim bagażu. Pamiętaj, że Japonia jako wyspa surowo zabrania transportu mięsa, substancji odurzających, produktów pochodzenia zwierzęcego.
Po przylocie na wyspę przejdziemy odprawę paszportową oraz celną. Jeżeli nie posiadasz paszportu biometrycznego, zostaną pobrane Ci odciski palców oraz zrobione zdjęcie. Następnie czeka Cię kilka prostych pytań np. o cel twojej wizyty, odprawa bagażowa i jesteś wolny!

TRANSPORT Z LOTNISKA DO MIASTA

Port lotniczy Tokio-Narita – do centrum dostaniemy się autobusem. Koszt biletu waha się w granicach 35 złotych, bilet kupujemy bezpośrednio u kierowcy. Ważne! Ustaw się na pierwszej platformie odjazdowej (są trzy) jeżeli chcesz załapać się na miejsce w tym przypadku jest to przystanek z numerem 2 na trzecim terminalu. Według mnie jest to najlepszy środek transportu z lotniska, przede wszystkim cenowo. Za pociąg zapłacimy około 100 złotych, za taksówkę około 1000 złotych.

 

 

Czas przejść do atrakcji w Tokio!

Yasukuni Shrine

Budynek poświęcony duchom żołnierzy, którzy zginęli w imię cesarza Japonii. W tym miejscu znajdziemy również muzeum poświęcone drugiej wojnie światowej, a także przepiękny park w iście japońskim klimacie. Odwiedzając to miejsce na pewno się nie zawiedziesz!

Akihabara

Elektroniczna część Tokio! Fani anime oraz szeroko pojętej elektroniki nie wyjdą z podziwu. Klimatyczne kawiarenki z kelnerkami w dziwacznych strojach, stragany oraz sklepy naszpikowane elektroniką. W dzielnicy są setki sklepów, każdy znajdzie coś dla siebie. Świetne miejsce i koniecznie do zobaczenia podczas pobytu w stolicy.

Tsuikji Market

Japoński targ rybny. Wszyscy wiemy jakie zamiłowanie wkładają japończycy w przygotowanie i jakość owoców morza. Na tym targu zobaczysz sławne na cały świat aukcje ryb. WAŻNE koniecznie musisz być tam wcześniej rano (9 będzie już godziną kiedy targ wygasa).

Asakusa

rozległa dzielnica o charakterze mieszkaniowym, pełna świątyń różnej wielkości. Kompleks ten jest najsławniejszym celem pielgrzymkowym w Japonii. Dzielnica utrzymana jest do dziś w świetnym historycznym stanie. Drewniane domy, niesamowite zdobienia, niska zabudowa. Idealne miejsce, by zaczerpnąć prawdziwej kultury miasta.

Harajuku

Istne szaleństwo! Ilość ludzi poprzebieranych w barwne stroje robi wrażenie! zjemy tutaj również naleśniki sprzedawane na każdym kroku, czy wskoczymy do popularnych fast foodów.

Wyspa Tsukishima

Podłużna, jedna z pięciu wysp u ujścia Sumidy. mieszkańcy Tokio jeżdżą na Tsukishimę głównie po to, aby zjeść placki monjayaki. Wyspę Tsukishima usypano w epoce Meiji, w latach 1887-1892.
Świetne miejsce, gdzie można dobrze zjeść i po prostu delektować się lokalną architekturą.

Ueno Park

Przepięknie wygląda w momencie, gdy wiśnie zaczynają zakwitać. Jest tutaj kilka tysięcy tych pięknych drzew. W parku znajdziemy również muzea, pole lotosów, czy najstarszy ogród zoologiczny.
Punktem centralnym jest piękny staw.

Government Building

Drapacze chmur, które zaoferują nam widok na przepiękną panoramę Tokio. W asyście kawy podziwiaj widok na Fuji z kilkuset metrów.

Śladami pałacu Cesarskiego

Samo wejście do pałacu wiąże się niestety z załatwieniem tego kilka miesięcy wstecz, więc wybór padł na obrzeża samego pałacu. Teren piękny, estetyczny i wymalowany japońską historią. Powierzchnia całego zespołu pałacowego równa jest powierzchni Parku Centralnego w Nowym Jorku i wynosi 341 hektarów. W okresie od 1888 do 1948 roku pałac był nazywany Pałacem-Zamkiem.

Wędrówka bez celu

Klasycznie obowiązkowy punkt każdej mojej wyprawy. To wtedy właśnie poznamy klimat miasta. Zobaczysz wszystko to, czego nie oferują przewodniki turystyczne.

 

 

Dziękuję Ci za kolejną podróż i mam nadzieję, że wybrane przeze mnie atrakcje trafią w twój gust. Do usłyszenia w kolejnym miejscu na ziemi!

Przewiń do góry