Taichung w jeden dzień

Pod względem wielkości jest to trzecie największe miasto na Tajwanie, leżące w jego zachodniej części, na które naszym zdaniem wystarczy poświęcić jeden dzień. Kilkanaście godzin wystarczy, by poczuć klimat tego miejsca i obejrzeć najpopularniejsze atrakcje.

Ale co dokładnie warto zobaczyć w Taichung? Oto nasze propozycje!

#1 Nocny market Feng Chia

Najczęściej oblegany w soboty, więc jeśli nie lubisz tłumów, to polecamy Ci zwiedzenie go w pozostałe dni. Jak już wiesz z poprzednich wpisów – to jeden z naszych ulubionych typów atrakcji. To tutaj znajdziesz ogrom lokalnych produktów i zobaczysz życie codzienne mieszkańców robiących zakupy i przechadzających się uliczkami marketu.

 

#2 Herbaciarnia – Chun Shui Tang

Według naszych informacji, to właśnie w tej herbaciarni powstało Bubble Milk Tea, czyli napój stworzony z czarnej herbaty, mleka, kostek lodu i kuleczek tapioki. My osobiście go uwielbiamy, a popularny jest już na całym świecie. W Taichungu znajdziesz go niemal w każdym zakątku miasta.

 

#3 Tęczowy zakątek

Tutaj koniecznie musisz się wybrać, jeśli lubisz kolekcjonować piękne zdjęcia z podróży. Zachwycą Cię tęczowe grafiki, które zdobią okolicę! W samej lokalizacji poza grafikami nie ma zbyt wielu atrakcji, dlatego polecamy Ci poświęcić na spacer tym kierunkiem maksymalnie 45-60 minut.

 

#4 Świątynia – Dajia Jenn Lann Temple

Nie dość, że robi ogromne wrażenie z zewnątrz i zachwyci fanów architektury, to na dodatek oczarowuje wewnątrz. Przy odrobinie szczęścia nie tylko obejrzysz środek świątyni, ale również zobaczysz modlących się ludzi i wykonywane przez nich rytuały.

Całość tworzy naprawdę magiczny klimat!

 

#5 City Seaport Art Center

Centrum sztuki Minato-ku Art w mieście Taichung to miejsce, w którym ludzie z linii brzegowej miasta Taichung oglądają przedstawienia i wystawy. Chociaż nie ma tu zbyt wielu zajęć i wystaw na co dzień, to jednak cały budynek jest bardzo charakterystyczny: budynki ogrodowe w Jiangnan Water Town w Chinach przyciągają wzrok. Warto więc poświęcić czas na spacer tą okolicą, gdyż zarówno architektura, jak i pobliskie ogrody zachwycają 🙂

Przewiń do góry