San Juan w jeden dzień

San Juan – stolica Portoryko, w której najbardziej zachwyca połączenie klimatu charakterystycznego dla Karaibów ze stylem kolonialnym i innowacyjnością. To miasto, którego początki sięgają 1508 roku, jest obecnie najważniejszym ośrodkiem kraju, zarówno jeśli chodzi o przemysł jak i turystykę oraz kulturę.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie plan jednodniowego pobytu w San Juan i najważniejsze atrakcje, które warto odwiedzić spędzając w mieście zaledwie kilkanaście godzin.

1) Condado

Dzielnica słynąca przede wszystkim z piaszczystych plaż i usytuowanych nad nimi luksusowych hoteli. Jest to wspaniałe miejsce na spacery – zwłaszcza te przy wschodzie i zachodzie słońca, który w tej okolicy prezentuje się przecudownie, wręcz nierealnie.

To idealne miejsce na piknik, leniwe popołudnie i złapanie złotej opalenizny. Znajdziecie tu oczywiście piękne restauracje i kawiarnie, jednak te mogą być dość kosztowne!

2) Stare San Juan

Wpisane w roku 1983 na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najistotniejszych okolic w całym Puerto Rico. To miasteczko kolonialne, położone na północnym zachodzie cypla jest niezwykle ważnym miejscem historycznym, a jego główny punkt, to szesnastowieczna twierdza Castillo del Morro.

Polecamy spacer kolorowymi uliczkami, zagłębienie się w sam klimat tej dzielnicy oraz podziwianie majestatycznie wylegujących się w słońcu iguan, których odpoczynku nie zakłóca żaden przechodzień. Przyzwyczajone do turystów, niespecjalnie zwracają uwagę na mijających je ludzi, dumnie prężąc się na widoku dla każdego zainteresowanego.

3) La Placita

Znajdująca się w dzielnicy Santurce zachwyca turystów mnóstwem barów oraz ludźmi tańczącymi na ulicach i jednocześnie jest jednym z najlepszych miejsc do zabawy i obserwacji życia mieszkańców. Jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat zabawy w Puerto Rico, koniecznie musisz zawitać na La Placita.

4) La Perla

Niestety dość mocno nadszarpana przez huragan część miasta, gdzie mimo wszystko podziwiać możemy okolicę spacerując pasażem przy Calle Norzagaray. To właśnie o tej konkretnej części śpiewał Calle 13 w piosence pod tytułem „La Perla” i to ją możecie zobaczyć w towarzyszącym piosence teledysku.

Ciekawostką jest również fakt, że część wideoklipu do hitu „Despacito” została nakręcona właśnie w La Perli, co podobno finansowo znacznie pomogło tutejszym mieszkańcom.

https://www.youtube.com/watch?v=kJQP7kiw5Fk

 

5) Zabytkowe budowle

  • Katedra św. Jana Chrzciciela

Dla fanów budowli historycznych, to na pewno będzie nie lada gratka. Biała, pastelowa katedra, na tle błękitnego nieba i licznych palm prezentuje się wspaniale!

  • Pomnik Krzysztofa Kolumba

  • hiszpańska forteca El Morro

Przewiń do góry