Praga w jeden dzień!

Czas na wizytę u naszego sąsiada. Zdecydowanie kraj twórców Krecika należy do moich ulubionych kierunków. Piękna architektura, mili ludzie i przepyszne jedzenie.

Kilka faktów historycznych o Pradze:

– stolica i największe miasto Czech
– liczba ludności szacowana jest na 1 280 500
– Szczególny rozkwit miasto osiągnęło za rządów Karola IV.
– Miasto słynie z dobrze rozwiniętej infrastruktury sportowej
– Praga podzielona jest na 10 obwodów, które podzielone są na dzielnice

Pomysł na wyjazd do Pragi wyszedł jak zwykle spontanicznie. Lokalizacja mojego miasta (Gorzów Wielkopolski) daje mi ten komfort, że wszędzie mam blisko; Czy to nad morze, Niemcy, czy właśnie do Czech. Droga upłynęła dość szybko. Cztery i pół godziny zajęło nam dotarcie do krainy piwa.

Czas na najciekawsze punkty na mapie Pragi!

 

 

Most Karola

Wizytówka miasta! Zdecydowanie najbardziej oblegany punkt turystyczny. Most wybudowano w czasach średniowiecza. Strzeżony jest przez kamienne posągi. Łączy on dwie dzielnice – Mala Strana i Stare Mesto.

Troja

W dzielnicy tej znajduje się Ogród zoologiczny, według mnie jeden z najpiękniejszych w Europie. Nie chodzi o sam wygląd, ale o fakt, że zwierzęta mają w nim świetne warunki. W tej części miasta znajdziemy też barokowy Pałac Trojski. obok kompleksu pałacowego znajduje się winnica i Praskie Muzeum Wina. Świetne miejsce z łatką: MUST SEE!

Wieża Ratusza

Piękna architektura. Wysoka na 70 metrów wieża ratusza miejskiego. Możesz podziwiać piękną panoramę miasta z jej historycznego punktu widokowego! Jeżeli chodzi o koszta, to wygląda to następująco: dorośli – 120 Koron, dzieci, studenci, seniorzy – 70 Koron

Krizik Fountain

Polecam wybrać się wieczorem (21.00) Kojąca zmysły gra świateł, muzyki i obrazu. Fontanna jest dosyć stara i ta w Barcelonie robi większe wrażenie, ale mimo wszystko widok zapiera dech w piersiach.

Zamek na Hradczanach

W nocy oświetlony prezentuje się obłędnie. Dawna siedziba królów czeskich. Rzekomo jest to największy na świecie zamek pod względem zajmowanej powierzchni.
W kompleks królewski wchodzi:
Katedra św. Wita
Bazylika św. Jerzego
Kaplica Świętego Krzyża
Kaplica Wszystkich Świętych
Stary pałac królewski
Belweder królowej Anny
Pałac Lobkovicki
Nowy pałac królewski
Daliborka
Wieża prochowa – Mihulka
Złota Uliczka

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe mieści prawie 14 mln pozycji w każdej dziedzinie historycznej. Sam potężny gmach wybudowano w 1900 roku. Już jego architektura robi ogromne wrażenie. Muzeum przechodziło gruntowny remont i w momencie,kiedy byłem w Czechach było zamknięte. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia!

Stadion Strahov

Po prostu gigant! Nie jest to stadion należący do tych najnowocześniejszych, ale liczba kibiców, którą jest w stanie pomieścić robi ogromne wrażenie! Trybuny są w stanie ugościć 250 TYSIĘCY KIBICÓW! W przeszłości były na nim organizowane koncerty grupy The Rolling Stones na które kolejno bilety kupiło 100 i 150 tysięcy fanów!

Ściana Johna Lennona

Ściana w wielokolorowych pracach ulicznych artystów i fanów. Znajdziesz na niej teksty Beatlesów, manifesty i piękne malunki sprayem. Symbol wolności, miłości i pokoju.

Informacja odnośnie cen:

Ceny biletów komunikacji miejskiej w Pradze:
dorośli / studenci dzieci / seniorzy
podstawowy (ważny do 90 minut) 32 Kč 16 Kč
krótki (ważny do 30 minut) 24 Kč 12 Kč
1-dniowy (24-godzinny) 110 Kč 55 Kč
3-dniowy (72-godzinny) 310 Kč

Udanej podróży i do zobaczenia w kolejnym miejscu na mapie!  Niech Zahlastana fifulka gra Ci piękną melodię podczas zwiedzania! 

 

 

Przewiń do góry