Najpopularniejsze państwa turystyczne!

Zastanawiasz się dokąd polecieć w zbliżające się wakacje?
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych państw turystycznych, do których Polacy wybierają się najczęściej i które to najchętniej odwiedzają w ramach urlopu z przyjaciółmi i rodziną.

 

IZRAEL

To coraz popularniejsza destynacja wakacyjna wśród Polaków – rzesze turystów liczniej i liczniej napływają do krajów Bliskiego Wschodu, najchętniej decydując się na Jerozolimę, czy Tel Aviv.

Przepiękne, egzotyczne widoki, masa obiektów historycznych i wielkim znaczeniu dla przeszłych czasów, całkiem inna od naszej kultura – wszystko to bardzo nas do siebie przyciąga. Czy to ze względu na chęć poznania czegoś nowego, odkrycia siebie na nowo, czy po prostu miłości do Bliskiego Wschodu, warto więc wziąć pod uwagę Izrael.

O tym, co możesz robić w Tel Avivie pisaliśmy dokładniej tutaj – KLIKNIJ, BY PRZECZYTAĆ.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

O tak… skoro lubimy Izrael, to i ZEA nie mogło tutaj zabraknąć. Najczęściej decydujemy się dokładniej na Dubaj, który kojarzy nam się z egzotyką, luksusem, miastem tętniącym życiem.

Drapacze chmur, kolosalne fontanny, ogromne centra handlowe i przepiękne plaże, to tylko kilka z propozycji spędzenia czasu w Dubaju. O naszych ulubionych atrakcjach tego miasta możesz przeczytać tutaj – CHCĘ PRZECZYTAĆ.

W EGZOTYCZNYM KLIMACIE

Nie od dziś wiadomo, że egzotyka pociąga nas ze względu na jej brak w codziennym życiu. Dlatego też oprócz bardzo popularnego Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich najchętniej na wakacje kierujemy się również do:
– Tajlandii,
– Zanzibaru,
– Dominikany,
– na Kubę.

A to tylko kilka z najpopularniejszych opcji! Choć długie loty nie należą do najprzyjemniejszych, decydujemy się nie tylko na Europę, ale także loty przez Ocean – potrafimy poświęcić kilkanaście godzin na podróż, byle zaznać czegoś całkiem nowego, nieznanego.

POŁUDNIE EUROPY

Najbardziej lubiane trio południowej Europy utrzymuje się na szczycie najpopularniejszych państw turystycznych od lat i niezmiennie uwielbiamy latać do Grecji, Hiszpanii i Włoch.
Dodatkowo od kilku lat zainteresowaniem cieszą się również Matla i Portugalia oraz coraz liczniejsze części tych państw, które są z dala od stolicy i miast lotniskowych.

To, co zachęca nas najbardziej, to egzotyka na wyciągnięcie ręki – krótkie loty, niskie ceny podróży i zaoszczędzony czas, to największe plusy podróżowania na południe Europy.

O naszych ulubionych atrakcjach dotyczących kilku z tych państw możesz przeczytać tutaj:
– Grecja – wycieczka na Rodos
– Madryt – co warto zobaczyć?
– Cartagena – piękne miasto portowe
– Najpiękniejsze miejsca Sevilli
– Barcelona za darmo
– Lizbona i bezpłatne atrakcje
– Włoskie Jezioro Como
– Zwiedź Weronę w jeden dzień
– Darmowe atrakcje w Atenach
– Bergamo w jeden dzień. To możliwe!

BAŁKANY

Jest w nich coś magicznego, sennego. Kraje bałkańskie przyciągają nas do siebie swoją tajemniczością, specyficzną atmosferą. Jest w nich coś, czego nie znajdziemy w pozostałych, egzotycznych krajach.

Wśród krajów bałkańskich najpopularniejsze państwa turystyczne, to zdecydowanie Macedonia, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Czarnogóra.

– Poznaj Wielkie Tyrnowo w Bułgarii
– Turyn – co warto zobaczyć?
– Zagrzeb – tu musisz przyjechać!

A Ty dokąd wybierzesz się w te wakacje?

Przewiń do góry