Malaga – darmowe atrakcje!

Dawniej często pomijana i traktowana głównie jako baza wylotowa Malaga, od niedawna cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Pomaga w tym również fakt, że to głównie w tym właśnie mieście lądujemy samolotem lecąc różnymi liniami.

Ale co tak naprawdę oferuje Malaga?

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych darmowych atrakcji, które warto zobaczyć będąc w tym przepięknym mieście.

#1 Rynek główny Atarazanas

 

Hala znajdująca się na rynku głównym powstała w XVI wieku i początkowo służyć miała za stocznię – świadczy o tym nawet jej nazwa, która z arabskiego oznacza miejsce, w którym buduje się statki.

Jest to idealne miejsce na zakupy, jeśli masz ochotę poznać lokalne produkty – owoce, warzywa, ryby, przyprawy… My osobiście uwielbiamy takie ryneczki i zawsze szukamy ich w zwiedzanych aktualnie miejscach.

Targ czynny jest przez cały tydzień za wyjątkiem niedziel, w godzinach 8-14.

#2 Muzeum Picassa

 

Tak, ono również jest dla Ciebie dostępne zupełnie bezpłatnie!
Jedno z najpopularniejszych muzeów w Maladze dotyczy pamięci o twórczości Picassa, który urodził się właśnie w tym mieście. W samym budynku znajdziesz ponad 200 eksponatów i dzieł sztuki.

Muzeum jest darmowe w każdą niedzielę, dwie godziny przed zamknięciem.

#3 Centrum Pompidou

 

Połączenie muzeum i galerii sztuki, składające się z trzech oddzielnych części: muzeum, wystawy oraz miejsca na warsztaty dla dzieci. Znajdziesz tutaj liczne fotografie, projekty związane z architekturą i prezentacje (między innymi taneczne i filmowe).

Darmowe wejście obowiązuje jedynie w niedziele, w godzinach 16-20.

#4 Castillo de Gibralfaro

 

Zarówno zamek, jak i twierdza Alcazaba są bezpłatne w każdą niedzielę od godziny 14:00. To jeden z najsłynniejszych budynków w Maladze, ponieważ robi największe wrażenie na turystach!

Aleje eukaliptusowe, przepiękne ogrody i zapierający dech w piersiach widok na zamek, to wizytówka Malagi – dlatego nie może zabraknąć tego miejsca na Twojej liście “must-see”!

#5 La Termica

 

Położona w zachodniej części miasta La Termica, to centrum kultury i sztuki, gdzie systematycznie miejsce mają liczne wystawy, koncerty, warsztaty, czy wykłady. Jeśli pragniesz poczuć klimat lokalnej kultury, to na pewno możesz to zrobić właśnie tutaj.

Wydarzenia są zarówno płatne, jak i darmowe, dlatego polecamy Ci sprawdzenie kalendarium i szczegółów przed planowanym pobytem na stronie oficjalnej “La Termica”.

Przewiń do góry