Łódź – darmowe atrakcje!

Łódź – miasto, do którego każdy ma blisko! Leży w centrum Polski i stanowi ośrodek akademicki, kulturalny i przemysłowy, a jego klimat tworzą głównie postindustrialne budynki, takie jak dawne zakłady i hale produkcyjne. Co ciekawe tuż obok nich stoją imponujące wille oraz pałace, a niemal na każdej ulicy znajdziesz sztukę uliczną, piękne kawiarnie i niebanalne muzea.

Dzisiaj opowiemy Ci, co warto zobaczyć w Łodzi ZA DARMO!
A jeśli chcesz zobaczyć inne artykuły w tym temacie, to koniecznie zajrzyj tu – DARMOWE ATRAKCJE W…

#1 Szlakiem murali

Od kilku lat Łódź nazywana jest polską stolicą murali / sztuki ulicznej. Polecamy gorąco udział w corocznym festiwalu “Urban Forms”, podczas którego artyści z całego świata tworzą nowe dzieła na ścianach łódzkich budynków. Wśród tworzących z tej okazji artystów znaleźli się między innymi Eduardo Cobra, Os Gemeos, Etam Crew…
Ciekawym elementem są murale reklamowe, które choć powstały nawet kilkadziesiąt lat temu, wciąż widnieją na ulicach.

#2 Polówki

W lipcu i sierpniu, w wielu różnych miejscach rozsianych po całym mieście, codziennie można zobaczyć inny film. „Polówki” stały się wizytówką wakacji w Łodzi. Piknikowy klimat, różne gatunkowo i tematycznie filmy oraz piękna pogoda – przygotuj się na świetny kawał kultury we wspaniałym, niecodziennym wydaniu.

#3 Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła

Nazywany również “Light Move Festival”, to jedno z największych wydarzeń plenerowych w Polsce, w całości organizowanych w strefie publicznej. Podczas jego trwania miasto rozbłyska światłami, a najsłynniejsze zabytki ożywają za sprawą specjalnie przygotowanych animacji, które podkreślają walory architektoniczne obiektów lub przedstawiają pewne historie. Zobaczysz tu również m.in. pokazy laserowe, audiowizualne spektakle i koncerty.

#4 Muzeum Sztuki

Drugie najstarsze muzeum sztuki nowoczesnej na świecie, pochodzące z roku 1931. Pierwsze eksponaty dotyczyły twórczości m.in. Hansa Arpa, Kurta Schwittersa, czy Theo van Doesburga.

Przez lata, z powodu ograniczonej powierzchni wystawienniczej, pokazywano tu jedynie część kolekcji – jednak mimo to, muzeum zyskało międzynarodowe znaczenie.

Muzeum zwiedzisz za darmo w każdy czwartek.

#5 Dotknij teatru

Są to regularne spotkania teatralna organizowane dzięki środkom przekazywanym przez Urząd Miasta Łodzi, które na celu mają zaoferowanie widzom możliwości zapoznania się z artystami poleskiego ośrodka sztuki. Podczas trwania akcji mamy okazję brać udział w darmowych warsztatach, koncertach, spektaklach, spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych, czy licznych wystawach.

 

Przewiń do góry