Kraków – darmowe atrakcje

Liczba artykułów na naszym blogu nieustannie rośnie, ale zauważyliśmy, że wciąż mało tu wpisów o atrakcjach najpiękniejszych polskich miast! Dlatego postanawiając wyrwać się z podróży za granicę, dzisiaj postanowiliśmy pokazać Wam 7 naszych ulubionych DARMOWYCH atrakcji w Krakowie.

Jeśli masz do dodania kolejne, to koniecznie daj znać nam i innym czytającym w komentarzu pod postem 🙂

#1 STARA SYNAGOGA

Jeden z najistotniejszych zabytków architektury sakralnej żydowskiej, jednocześnie będącym jednym z najstarszych wiekowo w całej Polsce!

W każdy poniedziałek możecie odwiedzić to wspaniałe miejsce zupełnie za darmo, a na miejscu spodziewać się możecie wielu ciekawych wystaw – niektóre z nich goszczą w synagodze na stałe, inne pokazywane są tylko przez określony czas.

#2 FABRYKA SCHINDLERA

Oglądaliście niesamowity film Spielberga pod tytułem: “Lista Schindlera”? Jeśli tak, to na pewno wiecie, że inspiracją do powstania filmu była książka Thomasa Keneally’ego napisana na podstawie historii Fabryki Schindlera.

Obecnie mieści się tutaj muzeum z wystawą stałą dostępną bezpłatnie do zwiedzania w każdy poniedziałek.

#3 MUZEUM BURSZTYNU

Myśląc o bursztynach do głowy przychodzą nam zazwyczaj nadmorskie miejscowości – jednak po Gdańsku, to właśnie Kraków jest drugim, najczęściej kojarzonym z Bursztynami miastem!

Ta darmowa atrakcja dostępna jest dla Was codziennie, w godzinach 9:00 – 20:00 i możecie w niej obejrzeć przepiękne okazy bursztynu oraz wyroby jakie z niego powstały.

#4 KRAKOWSKI RYNEK

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO rynek, to miejsce w Krakowie, którego pominąć nie możesz! Nie dość, że wokół niego znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, to dodatkowo zupełnie bezpłatnie możecie obejrzeć również jego podziemia.

Jest to niesamowita atrakcja, ponieważ historia Krakowa miesza się tam z nowoczesnymi technologiami – projektory, ekrany dotykowe, nagłośnienie… Warto to zobaczyć!

Aby wejść do podziemi, musisz wcześniej zarezerwować sobie miejsce na najbliższy darmowy wtorek.

#5 KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA

A skoro już jesteśmy na Rynku Krakowskim… możesz tutaj również zobaczyć wspaniały kościół barokowy, który wygląd swój zawdzięcza przebudowie na przełomie XVII i XVIII wieku.

W poniedziałki, w godzinach 9:00 – 15:00 możecie wejść za darmo nie tylko do samego kościoła, ale również do podziemi, gdzie znajduje się muzeum archeologiczne dowodzące, że kościół ten ma swoje początki w wieku X lub XI i początkowo był on konstrukcji drewnianej.

#6 BULWARY WIŚLANE

Idealne miejsce na długi spacer, odpoczynek lub przekąskę – tutaj widoki o każdej porze roku są przepiękne, a ludzi nie brakuje. Ludzie korzystają z zadbanych ścieżek do jazdy na rolkach, rowerach, biegania.

#7 MUZEUM CZARTORYSKICH

Jedno z najbardziej wiekowych muzeów tego typu w Polsce, oferujące darmową wystawę sztuki starożytnej – śródziemnomorski klimat, sarkofagi, rzeźby… Wszystko to tworzy niezapomniany klimat!

Darmowa część znajduje się na pierwszym piętrze muzeum.

Przewiń do góry