Jezioro Como w jeden dzień!

Zaledwie 40km od Mediolanu znajduje się perła Włoch – Jezioro Como, to najbardziej malownicze jezioro w calutkich Alpach. Będąc w tym rejonie Włoch, nie możesz pominąć tego wspaniałego miejsca, które od setek lat inspiruje artystów do malowania, pisania i nagrywania filmów z widokiem w tle.

Wybierając pociąg / autobus kieruj się na Lecco, leżące u brzegu jeziora Como – małe, malownicze miasteczko z przepiękną architekturą i najpyszniejszymi Croissantami w okolicy!

Na centralnym placu znajdują się po sąsiedzku dwa bary – jeden bardziej nowoczesny, drugi ma raczej zabytkowy wystrój. Takie miejsca są idealną destynacją o poranku – warto skusić się na śniadanie i wspaniałą kawę z daleka od brzegu, chronionym od chłodnego wiatru płynącego z samych gór.

Jeśli natomiast macie ochotę na obiad lub kolację z pięknym widokiem weźcie pod uwagę leżące po przeciwnej stronie jeziora MALGRATE. Przy promenadzie znajduje się kilka barów i restauracji. Pamiętajcie jednak – w niedzielę bez uprzedniej rezerwacji możecie nie znaleźć wolnego stolika!

To, co koniecznie musisz zrobić, to rejs po jeziorze Como! Nie dość, że statki kursują co kilkanaście minut pomiędzy okolicznymi wyspami, to na dodatek przeprawa jest bardzo tania i zapewnia niezapomniane wrażenia. Taflę wody od chmur oddzielają góry – ten widok pozostanie w Twojej pamięci na zawsze!

Z miast leżących nad jeziorem Como najbardziej polecamy Varennę, pełną życia o każdej porze roku. Przechodząc się brzegiem jeziora, po pięknych alejkach obsadzonych różnokolorowymi kwiatami i drzewami, możesz nacieszać się jednym z najpiękniejszych widoków na świecie.

Koniecznie powinieneś także wysiąść z promu w pobliskich portach i zwiedzić okolicę wędrując schodami to w górę, to w dół, odkrywając włoskie sklepiki, kawiarnie i widoki, jakich nie spotkasz w zatłoczonych miastach pełnych atrakcji turystycznych. Poczuj prawdziwy włoski klimat, pozwalając sobie zgubić się w małych uliczkach. Zawsze trafisz w końcu nad brzeg Jeziora Como!

PS Promem możesz wrócić aż do samego Lecco, skąd dalej wszędzie dostaniesz się pociągami i autobusami – w tym do centrum Bergamo, o którym możesz również przeczytać na naszej stronie.