Dubaj Najciekawsze atrakcje

Wielu uważa, że wyprawa do Dubaju to strata pieniędzy na zwiedzanie królestwa ropy naftowej. Zgodziłbym się z nimi ale jakieś 25 lat temu, gdy Dubaj wyglądał tak:

 

Wyobraźcie sobie jak kolosalny przeskok technologiczny wykonały ZEA, w blisko 30 lat startując od pustyni do finalnego efektu na zdjęciu poniżej:

 

 

Miło Cię zaskoczę: nie samymi drapaczami chmur Dubaj żyje! Na start ruszamy z kilkoma ciekawostkami:

 

-Dubaj jest największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
-Liczy już ponad 3 miliony mieszkańców
-Miasto położone jest na wybrzeżu Zatoki Perskiej
-Średnia roczna temperatura w dzień wynosi: 33 stopnie, zaś w nocy 22 stopnie
-Miasto obsługuje Port lotniczy Dubaj, położony 5 kilometrów od centrum

 

Było przekonywanie, były ciekawostki więc czas na główne, a zarazem najciekawsze atrakcje!

Fontanny Dubaju

Przepiękny kompleks fontann. Miejsce w którym organizowane dwa pokazy za dnia o 13.00 oraz 13.30, a reszta w godzinach wieczornych. Niesamowita gra wody, świateł i muzyki. Często zdarza się, że pokazy nie są takie same, co zachęci Cię do powrócenia w to miejsce, nie jeden, a kilka razy. Pokazy są dosyć krótkie, ale rozsiadając się wygodnie na wieczorny odpoczynek, zaliczysz kilka pokazów jednego dnia. Koniecznie musisz to zobaczyć!

Meena Bazaar

Jeżeli czytałeś choć kilka moich wcześniejszych wpisów, wiesz o mojej miłości do pchlich targów. Tym razem również się nie zawiodłem. WAŻNA ZASADA – ZAWSZE SIĘ TARGUJ! Na bazarze znajdziesz dosłownie wszystko – od wielkich wystaw złota i szeroko pojętej biżuterii po ubrania, jedzenie, pamiątki i tkaniny. Poświęciłem na spacery po Meena Bazaar bardzo dużo czasu.

Global Village

Niesamowita “wioska” na kilka dobrych godzin! Oświetlone budynki w różnych barwach, wesołe miasteczko, pączki z miodem. Miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim miniaturami budynków z całego świata. Będziesz miał okazję zasmakować potraw z różnych zakątków. Miejsce oblegane turystycznie, ale nie będziesz żałował odwiedzając Global village.

Dubai Aquarium

Podwodne zoo w którym żyje ponad 33 tysiące różnych zwierząt. Na mnie ogromne wrażenie wywarł szklany tunel. Nad głową pływały rekiny, płaszczki i inne egzotyczne zwierzęta. Mój zachwyt, być może spowodowany był tym, że było to pierwsze tak wielkie akwarium, które miałem okazję w życiu zobaczyć. Pomieści ono aż 10 milionów litrów wody, wyobrażacie to sobie?! Atrakcja znajduje się w Dubai Mall, o którym powiem za chwilę.

Dubai Mall

Szok i niedowierzanie… jak ogromne może być centrum handlowe! Kompleks usytuowany jest na 112 ha ziemi ( w przybliżeniu 157 boisk piłkarskich) czyni to Dubai mall największym centrum handlowym na świecie. W miejscu tym oprócz wyżej wspomnianego akwarium jest również lodowisko. Jeżeli chodzi o zakupy to centrum posiada aż 1200 sklepów. Bez problemu możemy też zjeść i napić się kawy, a do wyboru mamy 120 punktów gastronomicznych.

Burj Khalifa

Najwyższa budowla użytkowa na świecie. Liczy sobie aż 829 metrów, co dało wynik 163 pięter. Koszt budowy oszacowano na 1.5 miliarda dolarów. Dla turystów udostępniono dwa warianty podziwiania widoków z drapacza chmur:
– wjazd na 125 piętro w cenie 140 złotych (zależnie od kursu)
– wjazd na 148 piętro w cenie od 350 do 600 złotych

Na stronie https://tickets.atthetop.ae/atthetop/en-us znajduje się informacja o cenach oraz o możliwości wjechania na jeszcze wyższe piętra. Szok! 🙂

Dubai Miracle Garden

Atrakcja podobno najciekawsza dla dzieci. Więc chyba jestem dosyć dużym dzieckiem. Kraina niczym z bajki. Przepiękne kompozycje kwiatowe oplatające różne figury, zapach kwiatów ciągnie za nos już z daleka. Niesamowita gra kolorów. Ogrody otwarte są od listopada do kwietnia.

Palm Islands

Zdecydowanie większe wrażenie robi z lotu ptaka, aczkolwiek warto spędzić tam troszkę czasu, by zobaczyć to przedziwne a zarazem zaskakujące rozwiązanie.Wyspy przylegające do brzegu są usypane na kształt palm. Są w większości “zasiane” prywatnymi willami.

 

 

Ciekawostki i tipy:

– Masz możliwość zakupu tzw. biletu COMBO (kliknij), który umożliwi Ci zwiedzenie podwodnego zoo, podwodnego obserwatorium oraz wjazd na Burj Khalifa
– Karta NOL, którą możesz zakupić na każdej stacji metra w automacie. Ułatwi Ci podróżowanie ponieważ jest akceptowalna w prawie wszystkich środkach transportu. Kartę trzeba doładować dowolną przez nas kwotą.
– Z lotniska bez problemu dostaniesz się metrem oraz autobusem.

Do zobaczenia w kolejnym miejscu na ziemi!