Chorwackie marzenie, czyli 5 najlepszych atrakcji w Zadarze!

Zadar…

 

Przepiękne miasto w Chorwacji nad morzem Adriatyckim. Wielkością przypomina średnie miasta w Polsce, bo liczba mieszkańców Zadaru szacowana jest na ok. 80 tysięcy.

Zadar jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, w mieście są dobrze rozwinięte gałęzie przemysłu włókienniczego, spożywczego i chemicznego.

Historia miasta sięga IV w. p.n.e. i ma niesamowitą historię. Ale nie o dziejach miasta będziemy dziś się rozpisywać, a o jego atrakcjach! 

 

Organy Morskie

 

Organy znajdują się na promenadzie. Ich budowę zakończono w 2005 roku. Cechuje je bardzo wysoki dźwięk, dzięki czemu mamy wrażenie, że dźwięk wydobywa się z morza. Organy mają formę schodów, co jest mega ciekawym zabiegiem. Woda wpadająca w rury umieszczone pod schodami wytwarza dźwięk. Niesamowite przeżycie!

 

 

 

 

 

Muzeum iluzji

 

 

Na mapce powyżej znajdziecie adres muzea iluzji. Fantastyczne miejsce, by się rozerwać, muzeum oferuje świetne, zjawiskowe złudzenia optyczne. Nie jest zbyt wielkich rozmiarów, ale kocham takie rzeczy. Gwarantuję, że nie pożałujecie!

 

 

Kościół św. Donata

 

 

 świątynia katolicka w kształcie rotundy, znajdująca się w Zadarze, jeden z symboli tego miasta. Kościół od dawna nie pełni już funkcji religijnych. Niegdyś miał być obiektem wolno stojącym, ale oficjalnie został wkomponowany w kompleks biskupi. Wnętrze kościoła jest dość pokaźnych rozmiarów, bo mierzy w górę aż 27 metrów, w szerz zaś 22 metry. Piękny zabytkowy obiekt.

 

 

 

Sea gate

 

 

Jedna z historycznych i pięknych bram przez którą wchodzi się do zabytkowej części miasta. Świetnie zachowane detale architektoniczne będą nie lada gratką dla fanów architektury i sztuki. Zbudowana została w 1573 roku i mieści się od strony portu. 

 

 

Zrmanja

 

Łódź z Obrovaca i wycieczka do zatoki na sto procent spełni twoje oczekiwania. Widok i spacer po kanionie będzie rzeczą, którą zapamiętasz na  całe życie.rzekawChorwacjimająca źródła w górach Welebit ma długość 69 kilometrów, a ostatecznie swą podróż kończy w Adriatyku. Szczególne wrażenia robi spływ kajakowy. Polecam z całego serca! 
Do zobaczenia na szlaku!
Przewiń do góry